KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292008
nr 1629 2008
Ingrid Jövinger
(1894-1976), Sverige
Oljemålning, Motiv från Lofoten. Signerad, daterad -47. Olja på duk, 38x55 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm
Ingrid Jövinger, svensk bildkonstnär född 1894, död 1976.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
800 kr
måndag 17 juni 2024
kl 19:55:12
31/5 21:35:47
17/6 17:44:44
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Ingrid Jövinger
Läs mer om Ingrid Jövinger